Nadčasový, štýlový a pohodlný

  • 23.05.2018

V ostatných rokoch akoby veľká prívalová vlna umelého ratanu zaplavila trh so záhradným nábytkom. Na jednej strane úplne pochopiteľné. Záhradný nábytok z umelého ratanu poskytuje dokonalé pohodlie, jednoducho sa udržiava a ponúka nekonečnú tvarovú či farebnú pestrosť. Na druhej strane, prečo zabúdať na staré overené materiály, ktoré siahajú až k počiatkom histórie používania záhradného nábytku. 

Nadčasový, štýlový a pohodlný

Azda najpoužívanejším v histórií bolo železo. Pevné a odolné ale v rukách šikovných kováčov tvárne a poddajné. Nábytok zo železa plnil často viac estetickú ako praktickú funkciu a postupne sa stal obľúbeným doplnkom každej záhrady. V ostatnom čase sa však začal s nášho povedomia vytrácať. Bol ťažký, neustále hrdzavel a priemyselne vyrábaný nenávratne strácal svoje čaro.

Nadčasový, štýlový a pohodlný

Ale naozaj patrí kovový nábytok do „starého železa“? V súčasnosti kladieme na záhradný nábytok oveľa vyššie požiadavky. Záleží nám na pohodlí, preferujeme minimálne nároky na údržbu ale v neposlednom rade nás zaujíma aj životnosť nábytku. Odpoveďou na otázku ako vrátiť klasický kovový nábytok späť do hry sú revolučné zmeny v materiáloch a technológií výroby.

Nadčasový, štýlový a pohodlný


Kolekcia kovového nábytku Tintinhal dokázala skĺbiť všetky požiadavky na moderný záhradný nábytok s nadčasovým klasickým dizajnom. Vyrába sa kombináciou liateho hliníka so železnými výstužami. Takýto spôsob výroby zaručuje dostatočnú pevnosť ale vďaka hliníku aj odolnosť voči všetkým poveternostným vplyvom. Nepríjemnej hrdze sa už nemusíte obávať. Kvalitná povrchová úprava chráni nábytok po dlhé roky bez potreby obnovy náteru.

Nadčasový, štýlový a pohodlný

Aj pohodlie kráča ruka v ruke s atraktívnym dizajnom. Operadlá kovových stoličiek sa jemne zaoblili a sú pohodlné aj pri dlhšom posedávaní. Podrúčky sú jemne zaoblené a príjemné na dotyk. Sedenie vám môžu spríjemniť kvalitné podsedáky alebo poťahy na záhradný nábytok s opierkou na chrbát. Kolekciu uzatvára atraktívne záhradné lehátko s polohovateľným operadlom. Napriek tomu, že je ťažšie a masívnejšie, jednoducho sa premiestňuje na veľkých kolieskach.

Nadčasový, štýlový a pohodlný

Malá či veľká terasa? Pre každého sa nájde riešenie. Stačí si vybrať ten správny stôl. Ponuka zahŕňa viacero tvarov a veľkostí, od malého balkónového stolíka až po veľké záhradné stoly pre 6 až 8 osôb. V úzadí nezostali ani na malé či úzke balkóny. Atraktívny balkónový nábytok vyčarí na každom balkóne neodolateľnú romantickú atmosféru a stane sa obľúbeným miestom nie len na kávičku.

Nadčasový, štýlový a pohodlný

Horúcou novinkou, ktorá sa v blízkej budúcnosti bude rozhodne uchádzať o priazeň zákazníka, sú atraktívne kovové sedačky. Jednou vetou by sa dali charakterizovať ako stabilná hliníková konštrukcia a hrubé pohodlné poťahy. Kovové záhradné sedenie sa vyrába vo viacerých dizajnových prevedeniach.

Nadčasový, štýlový a pohodlný

V porovnaní s ratanovým záhradným nábytkom ťahá možno ten kovový za kratší koniec ale určite ho prekoná svojou nadčasovosťou a univerzálnosťou. Určite si nebudete musieť lámať hlavu s uskladnením na zimu a nebudete potrebovať ani nepremokavú zakrývaciu plachtu, nevyhnutnú na ochranu ratanových sedačiek pred nepriaznivým počasím.

Špecializovaná predajňa záhradného nábytku www.teakandgarden.sk

 

Zdroj: www.teakandgarden.sk

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - september 2022 Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Veľký sprievodca jesenným rezom: S nožnicami sa teraz vyberte nielen za malinami a ružami, ale i za týmito rastlinami Súťaž pre materské a základné školy: Vyhrajte ovocné stromy a kry, naučte deti milovať prírodu Praktické rady pre záhradkárov: 10 tipov rezu na konci sezóny Ako sa starať o výraznú a zaujímavú antúriu? Toto je pri jej pestovaní kľúčové
Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Praktické rady pre záhradkárov: 10 tipov rezu na konci sezóny Ako preštepiť starý vinič? Alamanda prečisťujúca: Menej známa, ale efektná rastlina Drienky liečia žalúdočné problémy a upravujú nízky tlak. Ako ich pestovať a spracovať? Ekologická dlažba do vašej záhrady