Súťaž Moja záhrada 2021: Jesenný výber z vašich záhrad II

  • 24.10.2021

Až do konca októbra sa môžete zapojiť do našej súťaže Moja záhrada 2021. Prinášame vám fotky z ďalších štyroch záhrad našich čitateľov, ktorým posielame malý darček, trávnikové hnojivo SEDOS v spreji. Nechajte sa inšpirovať fotkami z ich záhrad.

Jazierko s koi kaprami, zákutie s vistériou či vyvýšený záhon s vrbicou sú miesta, ktoré pani Ingrid zo Svätého Jura tešia najviac.

Záhrada našich čitateľov, Svätý Jur

“Záhradku (cca 72 m2) si vytváram sama, pomáha mi syn.” Ingrid V., Svätý Jur

S minimálnymi finančnými prostriedkami sa pani Jane M. z Uhrovca podarilo vybudovať pokojné zázemie nielen pre rodinu a priateľov, ale aj pre množstvo včiel a motýľov.

Záhrada našich čitateľov, Uhrovec

“Vidiecku záhradu pod lesom (cca 500 m2) si tvorím sama. Inšpirujem sa najmä v časopisoch o záhradách. Najradšej v nej mám množstvo letničiek a tráv.” Jana M., Uhrovec

Pani Barbora z Pitelovej má v horúcich dňoch v záhrade najradšej pokoj na hojdačke, ktorá je pod strieškou obrastenou trúbkovcom – vďaka nemu je tam dobrá klíma.

Záhrada v Pitelovej

“Záhradu (cca 1 000 m2) budujeme spoločne s manželom vlastnými rukami. Základnou myšlienkou bolo vytvorenie dovolenkovej atmosféry – veď načo si užívať dvojtýždňovú dovolenku, keď si ju môžeme vytvoriť a potom celý rok vychutnávať doma.” Barbora H., Pitelová, okr. Žiar nad Hronom

Soňa je hrdá na babku, ktorá i vo svojom nádhernom veku (83 r.) dokáže udržať takýto raj. Používa pritom staré veci, miesto tu nájde každému deravému hrncu.

Záhrada Spišská Nová Ves

“Záhradu (cca 2 000 m2) vytvárali celý život moji starí rodičia vlastnými rukami. Babička sa venuje skôr kvetom, nebohý deduško miloval pestovanie úžitkových plodín. Keď sem vkročím, dýchne na mňa pokoj a vynoria sa spomienky na dedka, všade vidím prácu jeho rúk.” Soňa P., okres Spišská Nová Ves

Najkrajšie fotky uverejníme každý mesiac

Chceli by ste vidieť svoju záhradu nafotenú v časopise a vyhrať zaujímavú cenu? Do prvého ročníka súťaže sa môžete zapájať priebežne do konca októbra 2021. Každý mesiac uverejníme najkrajšie zaslané fotky a ich autora odmeníme malým darčekom. Ak sa vaša záhrada nedostala na stránky časopisu alebo na Záhrada.sk, môžete zaslať fotky aj z iného jej obdobia (napríklad jarné fotky, letné, jesenné, zimné). Zo všetkých zaslaných fotiek záhrad vyberie porota tú najkrajšiu.

Fotky do súťaže môžete zasielať prostredníctvom formulára v hlavnom článku k súťaži, kde nájdete aj súťažné podmienky a hlavnú cenu.

 

Text: redakcia
Foto: isifa/Shutterstock, čitetelia

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Tri najčastejšie problémy pri predpestovaní zeleniny: Vyhnite sa týmto chybám a zvýšte šancu na zdravé sadenice Ako na zimný rez viniča: Tradícia starých vinohradníkov má aj praktické dôvody Januárovo-februárový sprievodca pestovaním: Čo a kde vysievať v tomto období? Viete, kedy rezať figovník? Poradíme, či tak robiť na jeseň alebo radšej na jar Zimný rez: Ako rezať jadroviny a čo sa teraz rezať nesmie Pán profesor Hričovský radí: Hoci je zima, ovocná záhrada vašu pozornosť potrebuje. Na toto nezabudnite!
Smútivky v interiéri: Ako sa rýchlo zbaviť malých otravných mušiek? Keby mohli, vybrali by si týchto susedov. Naučíme vás, čo s čím pestovať Lunárny kalendár pre záhradkárov - február 2023 Všetko, čo potrebujete vedieť o vysievaní: Držte sa týchto tipov, odmenou budú silné a zdravé priesady Tri najčastejšie problémy pri predpestovaní zeleniny: Vyhnite sa týmto chybám a zvýšte šancu na zdravé sadenice Zimný rez: Ako rezať jadroviny a čo sa teraz rezať nesmie