Záhrada na jeseň. Alebo radšej na jaseň?

  • 28.10.2019

Celé to začalo Palculienkou – postavičkou vytvorenou z plamienka tibetského. Fotografka Jana Krčmárová svoju sériu fotografií preniesla na stenu zaujímavým spôsobom. Vytlačila ju na drevo. Prevažuje smrek a borovica, najnovším miláčikom je však jaseň.

Obrázok slnečnice na dreve

„Bolo mi ľúto zahodiť potenciál nafotených zátiší ich tlačou na tradičné podklady, ako je papier alebo plátno. Obľubujem fotografie, ktoré nie sú len kópiou reality, ale ponúkajú ďalší rozmer. Myslím, že spojením fotografií s drevom sa mi to dokonale podarilo,“ hovorí Jana o tom, ako celý nápad tlačiť fotografie priamo na štruktúrované drevo vznikol. „Je to tradičné a netradičné zároveň,“ dopĺňa. No a od vytvorenia série obrazov bol už len kúsok k vytvoreniu online obchodu.

Obrázok vytlačený na dreve

„Občas je to poriadne napínavé, “ smeje sa Jana. „Do istej miery je výsledný obraz vždy prekvapením. To, ako sa konkrétny kus dreva a farby pohrajú, závisí totiž aj od štruktúry vybraného dreva.“

Obrázok vytlačený na dreve
Každý obraz je teda originál a jesenná novinka v podobe jaseňového dreva robí aj zo známych motívov Janinej tvorby neobyčajné umelecké kúsky.

Drevená doska s potlačou

Viac na www.photowood.sk

 

Zdroj: ALTA Photowood SK

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Zaplňte prázdne hriadky! Dve plodiny, ktoré môžete vysievať počas celého júla Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať?
Augustové práce v okrasnej záhrade: Zmladzujeme ľaliovky, rozsádzame kosatce, vysádzame prvé cibuľoviny Nenáročné, dlho a bohato kvitnúce, také sú rudbekie. Máte v záhrade týchto poslov leta? Vysoké teploty egrešom nesvedčia. Ako predchádzať mäknutiu a opadávaniu plodov? Plstnatosť listov viniča: Čo ju spôsobuje a ako jej predchádzať? Nehľadajte štvorlístok: Ďatelina lúčna upravuje trávenie, pomáha pri reume i pri kašli Aukuba: Nenáročná vždyzelená rastlina, ktorá rozžiari tienisté miesta v záhrade