Záhrada na jeseň. Alebo radšej na jaseň?

  • 28.10.2019

Celé to začalo Palculienkou – postavičkou vytvorenou z plamienka tibetského. Fotografka Jana Krčmárová svoju sériu fotografií preniesla na stenu zaujímavým spôsobom. Vytlačila ju na drevo. Prevažuje smrek a borovica, najnovším miláčikom je však jaseň.

Obrázok slnečnice na dreve

„Bolo mi ľúto zahodiť potenciál nafotených zátiší ich tlačou na tradičné podklady, ako je papier alebo plátno. Obľubujem fotografie, ktoré nie sú len kópiou reality, ale ponúkajú ďalší rozmer. Myslím, že spojením fotografií s drevom sa mi to dokonale podarilo,“ hovorí Jana o tom, ako celý nápad tlačiť fotografie priamo na štruktúrované drevo vznikol. „Je to tradičné a netradičné zároveň,“ dopĺňa. No a od vytvorenia série obrazov bol už len kúsok k vytvoreniu online obchodu.

Obrázok vytlačený na dreve

„Občas je to poriadne napínavé, “ smeje sa Jana. „Do istej miery je výsledný obraz vždy prekvapením. To, ako sa konkrétny kus dreva a farby pohrajú, závisí totiž aj od štruktúry vybraného dreva.“

Obrázok vytlačený na dreve
Každý obraz je teda originál a jesenná novinka v podobe jaseňového dreva robí aj zo známych motívov Janinej tvorby neobyčajné umelecké kúsky.

Drevená doska s potlačou

Viac na www.photowood.sk

 

Zdroj: ALTA Photowood SK

Najnovšie diskusie