Prírodné oleje a ochrana dreva

  • 31.07.2018

Použitie prírodných olejov a materiálov na ich báze dokáže zachovať neopakovateľnú krásu dreva. A ak mu aj my sami venujeme pravidelnú starostlivosť, bude vzdorovať nepriazni počasia dlhé desaťročia.

Prírodné oleje a ochrana dreva

V ponuke COLORLAKu je množstvo materiálov, stojacich práve na prírodných olejoch a ďalších obnoviteľných zdrojoch, ktoré majú šetrnosť k životnému prostrediu zakódovanú priamo v sebe. Tieto oleje a lazúry sa vpijú hlboko do štruktúry dreva a vytvárajú tak veľmi silnú a dlhodobú ochranu.
Predstavujeme jednu z tohtoročných noviniek COLORLAKu.

TERASOIL O1014, bezfarebný olej na terasy s UV ochranou

Prírodné oleje a ochrana dreva

Použitie

TERASOIL O1014 je špičková bezfarebná zmes prírodných olejov určená na odolné hĺbkové ošetrenie, ochranu a konzervovanie povrchovo neošetreného dreva v exteriéri, prípadne i v interiéri. TERASOIL slúži na intenzívnu ochranu nového i starého dreva na terasách, záhradnom nábytku (stoly, stoličky, lavičky), fasádnych obkladoch, plotoch, pergolách a napríklad aj na vonkajšom obložení sáun z exotického i tuzemského dreva. TERASOIL drevo regeneruje, ošetruje a oživuje jeho starý, zosivený a matný povrch. Olej je vhodný na všetky druhy tuzemského dreva (mäkkého i tvrdého), ale zvlášť na exotické a tvrdé dreviny. Poskytuje prirodzený vzhľad a výbornú ochranu proti vode, vplyvom počasia i UV žiareniu (zvýšená odolnosť). Olej príjemne vonia (nezapácha ako rozpúšťadlá) a má optimálnu konzistenciu, ktorá sa napustí hlboko do dreva a zachováva jedinečnú prírodnú kresbu i štruktúru, teda nevytvára na povrchu lakový film a drevo prirodzene dýcha.

Prírodné oleje a ochrana dreva

Prednosti

  • Ideálny prostriedok na ošetrenie terás a záhradného nábytku z tvrdého dreva.
  • Vysoká penetračná schopnosť – olej vsiakne do hĺbky a drevo neobmedzene dýcha.
  • Po vyschnutí je bez zápachu, odpudzuje vodu a nečistoty.
  • Regeneruje starý, zosivený, matný povrch dreva.
  • Oživuje prírodnú kresbu dreva.
  • Vytvára rovnomerný, hodvábny povrch.
  • Na použitie v interiéri i exteriéri.
Colorlak
Praktická ukážka postupu – použitia „ODŠEĎOVAČA“ (oživenie dreva) na starú zosivenú drevenú terasu a následné ošetrenia TERASOILom. Postup je vyobrazený z pohľadu sprava.

Teoretická výdatnosť: cca 10 – 15 m2/l v jednej vrstve. Záleží na nasiakavosti a príprave povrchu dreva.

 

Zdroj: COLORLAK SK, s.r.o.  

 

Diskusie na tému článku