Záhrada na mieru so stavebnicou WoodBlocX

  • 05.03.2019

Vyvýšené záhony, oporné múriky alebo posedenie. Vďaka WoodBlocX ľahko a s trvanlivosťou cez 20 rokov.

Záhrada na mieru so stavebnicou WoodBlocX

WoodBlocX ponúka jednoduché riešenia pre akýkoľvek priestor – od rovných plôch po členité a svahovité pozemky, pre záhrady, balkóny, verejné parky a iné priestranstvá. Je vhodný pre stavbu vyvýšených záhonov, oporných múrikov, obrubníkov alebo pre posedenie.

Záhrada na mieru so stavebnicou WoodBlocX

Pohodlné záhradníčenie vo vyvýšených záhonoch ocení každý, kto si chce prácu na záhrade spríjemniť. Je oveľa jednoduchšie udržiavať záhon vysoký 45 cm a viac, než sa plaziť na kolenách po zemi. Záhrade dáte tvar, burina a tráva nebude prerastať do záhona, zemina zostane na svojom mieste aj pri výdatných dažďoch bude úroda bohatšia. Vyvýšené záhony sa totiž lepšie prehrievajú a drevené steny sú účinnou prekážkou proti nájazdom slimákov.

Záhrada na mieru so stavebnicou WoodBlocX


Nekonečné možnosti tvarov sú možné vďaka stavebnicovému systému WoodBlocX. Tvary stavieb sa nemusia obmedzovať len na obdĺžniky. Záhony a truhlíky v tvare L môžu skvele rozčleniť priestor medzi terasou a zvyškom záhrady. Viacúrovňové a terasovité stavby zase sprístupnia inak ťažko využiteľné svahy.

Záhrada na mieru so stavebnicou WoodBlocX

Okrem záhonov je WoodBlocX neoceniteľný pri stavbe oporných múrikov. Múriky WoodBlocX nepotrebujú žiadne základy a stavia sa rovno do terénu. Tlak zeminy drží vďaka šikovnému systému vnútorných oporných konštrukcií. Stavba múrika je rýchla, nevyžaduje žiadne zložité stavebné úpravy a zvládne ju naozaj každý.

Záhrada na mieru so stavebnicou WoodBlocX

Okrem jednoduchosti stavby je WoodBlocX výnimočný aj svojou trvanlivosťou. Bloky sú vyrobené z masívnych, dvakrát tlakovo impregnovaných drevených hranolov, ktoré sa spájajú hmoždinkami z recyklovaného plastu. Akákoľvek stavba z WoodBlocX je veľmi pevná a pružná. Minimálna preverená trvanlivosť týchto stavieb je 15 rokov, avšak laboratórna simulácia odolnosti dosahuje k hranici štvrť storočia.

Záhrada na mieru so stavebnicou WoodBlocX

WoodBlocX môžete ľahko začleniť ako do novo vznikajúcej záhrady, tak aj do už funkčného priestoru. Nemusíte sa báť, že vám pracne založený trávnik zničí ťažká technika. Stavanie z WoodBlocX zvládne každý, kto si trúfne na lego. Jednotlivé bloky sú ľahké, takže si ich bez väčšej námahy dopravíte až na dané miesto. Najťažší prvok váži zhruba 4 kg. Ak by ste predsa mali zo stavby obavy, ponúkame vám aj montáž na mieste. Plánovanie stavby na mieru uľahčia online konfigurátory – všetko dôležité nájdete na www.woodblocx.cz .

Záhrada na mieru so stavebnicou WoodBlocX

 

Zdroj: McBerg s.r.o.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Lunárny kalendár pre záhradkárov - október 2022 Praktické rady pre záhradkárov: 10 tipov rezu na konci sezóny Súťaž pre materské a základné školy: Hlasujte za školu a vyhrajte ročné predplatné zaujímavého časopisu Prečo zamiokulkas nerastie? Problém môže byť v kvetináči Návšteva u čitateľky Betky: Na krásnu záhradu nepotrebujete tisíce eur, stačí čas, trpezlivosť a pracovitosť
Keď jedna sezóna končí, nová začína: Toto vysievame a vysádzame teraz Prílišné hnojenie dusíkom ohrozuje naše zdravie. Je to pravda? Čím teda hnojiť? Kvasená zelenina je chutná a podporí našu imunitu. Spoznajte 3 jednoduché spôsoby fermentácie Viete, ktoré rastliny sú typické pre japonskú záhradu? Tieto odporúča Martin Čurda Na ktoré práce v úžitkovej záhrade teraz nezabudnúť? Tieto sú najdôležitejšie Október v okrasnej záhrade: Sadíme hľuzy cyklámenov, cibuľoviny a staráme sa o trávnik