Drevená stavebnica WoodBlocX pre vašu záhradu

  • 01.04.2019

Vyvýšené záhony, oporné múriky alebo posedenie? Vďaka WoodBlocX ľahko a s trvanlivosťou viac ako 20 rokov.

Drevená stavebnica WoodBlocX pre vašu záhradu

Výhody vyvýšených záhonov z dreva sú určite všetkým dobre známe. Drevené steny sú prekážkou pre nájazdy slimákov, pôda sa na jar skôr prehrieva, čo podporuje rýchlosť rastu, a zemina zostáva na svojom mieste aj pri prudkých dažďoch. K záhonom sa navyše nemusíte príliš ohýbať a ich údržba je výrazne jednoduchšia.

Drevená stavebnica WoodBlocX pre vašu záhradu

WoodBlocX je ideálny práve pre stavbu vyvýšených záhonov, ale nielen ich. Sú vhodné do záhrady, na balkóny, do verejných parkov a ostatných priestory. Z masívnych, dvakrát tlakovo morených drevených blokov spojených hmoždinkami z 100% recyklovaného plastu, si môžete postaviť vyvýšené záhony, hrantíky, oporné múriky, obrubníky, posedenie, vyvýšené jazierka či podmurovky. Jediný obmedzujúci faktor je vaša fantázia.

Drevená stavebnica WoodBlocX pre vašu záhradu


Impregnácia, certifikovaná napr. aj pre detské ihriská, prestúpi takmer 100% dreva, čo stavbám WoodBlocX dáva extrémne dlhú trvanlivosť – minimálne 20 rokov aj pri neustálom styku s vlhkou zeminou.

Akákoľvek stavba z WoodBlocX je veľmi pevná a pružná. Nie je teda potrebné kopať a betónovať žiadne základy! Stavby, a to aj oporné múriky, staviame priamo na povrch do plytkej ryhy. Stavba si pritom zachová pevnosť a stabilitu aj v prípade nie celkom ideálne pevného podkladu a nebude sa hýbať ani rúcať pri pohyboch podkladu vplyvom mrazu.

Drevená stavebnica WoodBlocX pre vašu záhradu

Stavanie s WoodBlocX je zábava a zvládne ju naozaj každý. Spomente si, ako vás alebo vaše deti bavilo stavať stavby z kociek. Stavať s WoodBlocX je veľmi podobné. Dôležité je dobre položiť prvú vrstvu – vodorovne a v pravých uhloch. A potom je to už radosť, kedy každú minútu vidíte, ako dielo rastie. Jednotlivé bloky sú ľahké a skladné, takže si ich bez väčšej námahy dopravíte až na dané miesto. Najťažšie prvok váži zhruba 4 kg.

Drevená stavebnica WoodBlocX pre vašu záhradu

WoodBlocX môžete ľahko začleniť nielen do novo vznikajúcej záhrady, ale aj do už založeného a funkčného priestoru. Stavby z WoodBlocX sa hodia ako do malých mestských záhradiek, tak do veľkých vidieckych záhrad. Nemusíte sa báť, že vám pracne založený trávnik zničí ťažká technika. Všetko, čo budete potrebovať, si ľahko prinesiete v ruke. Samotná výstavba je suchý proces bez použitia malty. Žiadna miešačka, piesok, cement ani murár. Stavbu zvládne každý, kto si trúfne na lego. Plánovanie vašej stavby na mieru uľahčí i online konfigurátor.

Všetko nájdete na www.woodblocx.cz

 

Zdroj: McBerg s.r.o.

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Predĺžte si sezónu už teraz: 10 plodín, ktoré môžeme vysievať aj počas júna Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Veľký prehľad samozberu jahôd naprieč celým Slovenskom. Aké sú tento rok ceny a otváracie hodiny? Jún v okrasnej záhrade: Toto všetko treba urobiť do konca mesiaca Prečo žltnú mladé listy malín?
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Martin Čurda radí: Ako odľahčiť ílovitú pôdu a pripraviť ju na výsevy v budúcej sezóne? Prečo zožltli listy na broskyni? Môže ísť o chlorózu, takto jej predídete 8 jedovatých rastlín v záhrade, ktoré môžu zabiť vášho psa Abeceda bohatej úrody: 101 overených rád nielen pre začiatočníkov, 4. časť: R - Z