Ako a kedy rezať staršie orechy?

  • 06.04.2019

Viete nám prosím poradiť, ako rezať staršie stromy – orechy?
Alica O., Dubnica nad Váhom

Ako a kedy rezať staršie orechy?

V prípade starších stromov (aj orechov) sa odporúča vykonávať zmladzovací rez, aby sa podporil vitálny rast a, naopak, odstránili sa usychajúce výhony. Rez neodporúčame robiť radikálne, aby rast nebol až príliš bujný, ale rozdeliť ho radšej na niekoľko rokov. Vhodným termínom je začiatok mája. Keďže v prípade orechov ide o veľké stromy, odporúčam zvážiť možnosť objednať si odborníka so špeciálnym výstrojom na práce vo výškach.

Vaše otázky píšte na poradna@zahrada.sk . Do každého čísla časopisu Záhrada niekoľko z nich vyberieme a odpovieme.

 

 

V poradni odpovedajú: Ing. Hana Szabóová, Ing. Marián Komžík, Ing. Jaroslav Pížl
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Záhrada

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká jarná súťaž - výhercovia Lunárny kalendár pre záhradkárov - máj Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku Májový sprievodca pestovaním: Pozrite sa, čo všetko ešte môžete vysievať Pestujete paradajky? Toto sú najčastejšie chyby a choroby, s ktorými sa môžete pri ich pestovaní stretnúť Májové výsadby zeleninových priesad: Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa dočkali krásnej úrody
Aj vo vašej záhrade môžete kosiť ako profesionál Aký je rozdiel v dávkovaní hnoja a kompostu? Abeceda bohatej úrody: 101 overených rád nielen pre začiatočníkov, 1. časť: A - G Riasogule – roztomilé rastlinky, ktoré pripomínajú vodné živočíchy Ako si vybrať a vysadiť stromy a kry predávané v kontajneroch a baloch Agapant africký očarí svojimi nádhernými guľovitými súkvetiami. Viete ako ho správne pestovať?