Ako prinútiť kvitnúť antúriu?

  • 12.12.2021

Dobrý deň, moja antúria už dlhšie nekvitla. Nepomohlo ani hnojenie, premiestnenie, nič. Čo robiť, aby som ju donútila kvitnúť?

Antúria v kvetináči na stoličke

Na kvitnutie sú potrebné optimálne teploty. V zime je to cez deň 18 – 22 °C, v noci 16 – 18 °C a v lete je optimum 27 °C. Dospelé rastliny nasadia kvety, ak sa na jeseň šesť týždňov pestujú pri teplote zníženej na 15 °C. Po šiestich týždňoch treba zvýšiť teplotu na 20 °C.

Zakvitnúť by mali o 10 – 12 týždňov od začiatku chladenia. Relatívna vlhkosť vzduchu má byť okolo 80 %, v lete nesmie klesnúť pod 60 %. Substrát má byť vzdušný, hlavnou zložkou má byť málo rozložená rašelina, kompostovaná kôra, drvený penový polystyrén alebo hrubší perlit, reakcia substrátu má byť pH 5,0 – 5,5.

Vaše otázky píšte na poradna@zahrada.sk . Do každého čísla časopisu Záhrada niekoľko z nich vyberieme a odpovieme.

 

Text: Ing. Anna Szabóová
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Záhrada

Tagy: antúria | kvety

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká jarná súťaž - výhercovia Lunárny kalendár pre záhradkárov - máj Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku ÚKSÚP upozorňuje na nový tobomavírus (ToBRFV) napádajúci paradajky a papriku Májový sprievodca pestovaním: Pozrite sa, čo všetko ešte môžete vysievať Pestujete paradajky? Toto sú najčastejšie chyby a choroby, s ktorými sa môžete pri ich pestovaní stretnúť
Teplomilnú zeleninu vysádzame po "zamrznutých". Ako to urobiť správne a neskôr sa tešiť z úrody? 4 tipy, ako mať dobrú úrodu cukiet a patizónov Žlté autá a parapety. Prečo môže aj obyčajný peľ reagovať na magnet? Saturejka vám prekvapí svojou chuťou: Okrem kuchyne ju využijete aj pri liečení tráviacich problémov V máji záhrada prekvitá: Hviezdou mesiaca je orlíček, ale zaujmú aj tieto rastliny Je rozdiel v pestovaní klasickej a ázijskej hrušky?