Ako zazimovať araukáriu?

  • 11.11.2018

V črepníku mám prvý rok araukáriu andskú. Už som raz o jednu prišla, preto sa bojím zimy. Bývam na Záhorí. Ako ju mám prezimovať? Ďakujem.
(anonym, web)

Ako zazimovať araucariu?

Ak pestujete araukáriu vo vegetačnej nádobe, ešte pred príchodom zimy ju dôkladne zalievajte. Substrát však nesmie byť premáčaný. Potom ju preneste do studeného skleníka, v ktorom nemrzne a zároveň tu bude svetlo a chlad. Ak ju necháte vonku, tak len na chránenom, polotienistom a záveternom mieste. Rastlina zle reaguje na premŕzanie koreňov.

Črepník vložte do vyššej a väčšej drevenej debničky či súdka. Priestor medzi stenami debničky a črepníka vyplňte suchým lístím. Hrubšiu vrstvu lístia nasypte aj na povrch substrátu. Nadzemnú vytŕčajúcu časť rastliny obaľte netkanou textíliou, dôležité je, aby bola zatienená. Araukáriu treba zalievať aj v zime, keď je slnečno a nemrzne. Araukárie neprežijú pokles teploty pod 15 °C, preto je lepšie pestovať ich vonku len v najteplejších oblastiach Slovenska.

Ako zazimovať araukáriu?

 

Vaše otázky píšte na poradna@zahrada.sk . Do každého čísla časopisu Záhrada niekoľko z nich vyberieme a odpovieme.

 

 

Text: Ing. Hana Szabóová
Foto: Pixabay
Zdroj: časopis Záhrada

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká jarná súťaž - výhercovia Lunárny kalendár pre záhradkárov - máj Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku Májový sprievodca pestovaním: Pozrite sa, čo všetko ešte môžete vysievať Pestujete paradajky? Toto sú najčastejšie chyby a choroby, s ktorými sa môžete pri ich pestovaní stretnúť Májové výsadby zeleninových priesad: Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa dočkali krásnej úrody
Aj vo vašej záhrade môžete kosiť ako profesionál Aký je rozdiel v dávkovaní hnoja a kompostu? Abeceda bohatej úrody: 101 overených rád nielen pre začiatočníkov, 1. časť: A - G Riasogule – roztomilé rastlinky, ktoré pripomínajú vodné živočíchy Ako si vybrať a vysadiť stromy a kry predávané v kontajneroch a baloch Agapant africký očarí svojimi nádhernými guľovitými súkvetiami. Viete ako ho správne pestovať?