Bowers & Wilkins AM-1 - počasie ho nezastaví

  • 27.05.2020

Vďaka prepracovaným technológiám sa nemusíte vzdať kvalitnej reprodukcie hudby ani v exteriéroch. Reproduktor Bowers & Wilkins AM-1 (Architectural Monitor), odolný voči poveternostným vplyvom, bude znieť perfektne bez ohľadu na počasie. Nezastaví ho dážď, či sneh a jeho odolnosť voči slnečnému žiareniu zaistí perfektný stav aj po rokoch používania.

Bowers & Wilkins AM-1 - počasie ho nezastaví

Tento pevný reproduktor v antikoróznom kabinete je navrhnutý pre ľahkú montáž. Dá sa orientovať na šírku, alebo na výšku a vďaka inverznej jednotke meniča poskytuje lepší zvuk aj pri umiestnení vysoko nad podlahou.

Architektonický monitor AM-1 netrpí akustickými kompromismi, s akými sa často stretnete u exteriérových reproduktorov. Poskytuje vysokovýkonný zvuk v neuveriteľne odolnom a všestrannom boxe, takže je vhodný nielen na inštalácie vo vonkajších priestoroch.
Vďaka svojmu elegantnému vzhľadu a funkčnému dizajnu sa uplatní aj v baroch a iných náročných prostrediach v interiéri.

Bowers & Wilkins AM-1 - počasie ho nezastaví

Všade tam budú návštevníci profitovať z prestížnej úrovne kombinácie zvukovej kvality, diskrétneho štýlu, flexibility a odolnej konštrukcie. K príťažlivosti AM-1 prispieva aj jeho minimalistický profil na stene.

Dvojcestný systém reproduktora využíva konfiguráciu inverzného meniča s 25 mm hliníkovým kupolovým výškovým reproduktorom s trubicou Nautilus a 130 mm stredo-basovým meničom s membránou zo sklenených vlákien. Zaisťuje to optimálny rozptyl zvuku aj pri výškovo nevýhodnom umiestnení na stene. Nízke tóny navyše zosilňuje vzadu umiestnený basový žiarič ABR (Auxiliary Bass Radiator), použitý namiesto konvenčného basového reflexného portu. Dodáva AM-1 výnimočnú basovú odozvu v rámci kategórie reproduktorov tejto veľkosti. Rozmery reproduktora sú pritom len 310 x 180 x 210 mm (V x Š x H).

Bowers & Wilkins AM-1 - počasie ho nezastaví

S odporúčaným výkonom zosilňovača 20 -100 W dokáže reproduktor vytvoriť potrebnú hlasitosť aj v hlučnom prostredí a frekvenčná odozva 46 Hz – 50 kHz naznačuje, že nie je žiadny „outsider“. Pomocou reproduktorov AM-1 dokážete vytvoriť kvalitné ozvučenie exponovaných priestorov a prezentovať hudbu pre intenzívny zážitok, nielen ako zvukovú kulisu.

Pri montáži ozvučenia s reproduktormi Bowers & Wilkins AM-1 oceníte flexibilitu prevedenia. AM-1 bol starostlivo navrhnutý s ohľadom na jednoduchú inštaláciu. Elegantný držiak na stenu z liateho hliníka obsahuje dômyselný montážny systém s jediným pripojením. Umožňuje zafixovať reproduktor v režime na šírku alebo na výšku a ponúka možnosť natáčať ho v oboch smeroch o 110 stupňov od stredovej osi.

Bowers & Wilkins AM-1 - počasie ho nezastaví

Outdoorové reproduktory v zásade nevyžadujú žiadne špeciálne technológie v porovnaní s „bežnými“ systémami, potrebujú však konštrukčné materiály a farby odolné voči UV žiareniu. A, samozrejme, všetky časti reproduktora, vystavené poveternostným podmienkam, musia byť vodotesné a odolné voči korózii.

To všetko B&W zohľadnil pri vývoji reproduktora AM-1, preto má hliníkovú kryciu mriežku. Kryt musí byť úplne vodo- a prachotesný, ale zároveň schopný prepúšťať isté množstvo vzduchu. Dôvodom je tepelné namáhanie na slnku, alebo v mraze, ktoré vedie k vnútornej expanzii alebo kontrakcii vzduchu.

AM-1 dodávaný v čiernom alebo bielom prevedení kombinuje všetky tieto vlastnosti s perfektným akustickým prejavom, čo z neho robí favorita pri ozvučení vonkajších priestorov. Ak vás zaujal, navštívte niektorú z predajní spoločnosti BIS audio, ktorá je distribútorom značky Bowers & Wilkins, alebo zistite podrobnosti na www.bisaudio.sk.

Zdroj: PR článok BIS audio, s.r.o.

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj 4 osvedčené tipy na veľkú úrodu fazule
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Voľné miesto na hriadkach? Stále môžete vysievať týchto 10 plodín! Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby? Prečo treba odstraňovať korene z hlavy viniča, ktorá je tesne nad pôdou? Láska na prvý pohľad a veľká spokojnosť aj po roku bývania