Málo miesta? Vyskúšajte zmiešané zeleninové výsadby v nádobách

  • 26.05.2020

Ak už nemáme v záhrade zvyšné miesto pre nevysadené priesady teplomilnej zeleniny, môžeme si založiť výsadbu v pestovateľskej nádobe.

Málo miesta? Vyskúšajte zmiešané zeleninové výsadby v nádobách

Nádoba na takúto výsadbu má byť dostatočne priestranná, stabilná, nesmie sa smerom nadol zužovať. Vo všeobecnosti platí, že čím bude nádoba menšia, tým menšie budú počas sezóny aj rastliny v nej. Ideálne sú plastové nádoby, pretože sú dostupné, lacné, ľahko sa s nimi manipuluje a ponúkajú veľa možností, aj pokiaľ ide o dizajn. Potrebný je tiež čerstvý výživný substrát, ideálne s vyšším obsahom organických látok. Použiť môžeme aj kvalitný preosiaty kompost. Výsadbu umiestnime na slnečné a teplejšie miesto.

Výsadba krok za krokom

1. Výsadba papriky

Málo miesta? Vyskúšajte zmiešané zeleninové výsadby v nádobách

Do nádoby najprv vsypeme drenáž – asi 5 cm vysokú vrstvu keramzitu, následne pestovateľský substrát a vysadíme sadenice paprík.

2. Výsev šalátu

Výsev šalátu k paprike

Na približne polovicu voľného miesta okolo papriky vysejeme šalát, odrodu Dubáček, vhodnú na celoročné pestovanie.

3. Reďkovka pre celoročné pestovanie

Výsev celoročnej reďkovky

Na druhú polovicu voľného miesta vysejeme reďkovku, odrodu Lada určenú pre celoročné pestovanie.

Text: Daniel Košťál
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Záhrada

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká jarná súťaž - výhercovia Lunárny kalendár pre záhradkárov - máj Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku Májový sprievodca pestovaním: Pozrite sa, čo všetko ešte môžete vysievať Pestujete paradajky? Toto sú najčastejšie chyby a choroby, s ktorými sa môžete pri ich pestovaní stretnúť Májové výsadby zeleninových priesad: Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa dočkali krásnej úrody
Žlté autá a parapety. Prečo môže aj obyčajný peľ reagovať na magnet? Ekologicky proti „medvedíkovi“ Spoznajte najčastejšie choroby a škodce cukiet a patizónov Aký je rozdiel v dávkovaní hnoja a kompostu? Aj vo vašej záhrade môžete kosiť ako profesionál Oživte balkón, terasu či dvor. Letničky môžete vysádzať i do kvetináčov