Málo miesta? Vyskúšajte zmiešané zeleninové výsadby v nádobách

  • 26.05.2020

Ak už nemáme v záhrade zvyšné miesto pre nevysadené priesady teplomilnej zeleniny, môžeme si založiť výsadbu v pestovateľskej nádobe.

Málo miesta? Vyskúšajte zmiešané zeleninové výsadby v nádobách

Nádoba na takúto výsadbu má byť dostatočne priestranná, stabilná, nesmie sa smerom nadol zužovať. Vo všeobecnosti platí, že čím bude nádoba menšia, tým menšie budú počas sezóny aj rastliny v nej. Ideálne sú plastové nádoby, pretože sú dostupné, lacné, ľahko sa s nimi manipuluje a ponúkajú veľa možností, aj pokiaľ ide o dizajn. Potrebný je tiež čerstvý výživný substrát, ideálne s vyšším obsahom organických látok. Použiť môžeme aj kvalitný preosiaty kompost. Výsadbu umiestnime na slnečné a teplejšie miesto.

Výsadba krok za krokom

1. Výsadba papriky

Málo miesta? Vyskúšajte zmiešané zeleninové výsadby v nádobách

Do nádoby najprv vsypeme drenáž – asi 5 cm vysokú vrstvu keramzitu, následne pestovateľský substrát a vysadíme sadenice paprík.

2. Výsev šalátu

Výsev šalátu k paprike

Na približne polovicu voľného miesta okolo papriky vysejeme šalát, odrodu Dubáček, vhodnú na celoročné pestovanie.

3. Reďkovka pre celoročné pestovanie

Výsev celoročnej reďkovky

Na druhú polovicu voľného miesta vysejeme reďkovku, odrodu Lada určenú pre celoročné pestovanie.

Text: Daniel Košťál
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Záhrada

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Machovka má viac vitamínu C ako citrón a obsahom výživových látok predčí aj goji Veľká vianočná súťaž o vianočné stromčeky Veľký sprievodca zimnými rezmi: Čo rezať v mimosezóne? Kedy vysádzať a ako prezimovať chryzantémy? Toto sú najdôležitejšie odporúčania pri ich pestovaní Lunárny kalendár pre záhradkárov - december 2022 Súťaž Najkrajšia záhrada 2022: Vyhlásenie víťaza, ktorého vybrala odborná porota
Predvianočné aktivity v úžitkovej záhrade: Viete, čomu sa teraz venovať? Zdravá sladkosť nielen na Vianoce: Datle sú rýchlym zdrojom energie, pomôžu pri zápche a znižujú cholesterol Skladujú sa topinambury rovnako ako zemiaky? Poznáte vždyzelené polokry? Vnesú do záhrady vôňu a počas zimných dní i farbu. Ktoré si vybrať? Martin Čurda radí: Ako spevniť terasy v svahovitej záhrade? Pekný živý plot môže rásť aj v zásaditej pôde. Vyberte si kry, ktoré odporúča Martin Čurda