Súťaž Najkrajšia záhrada 2022

  • 16.06.2022

Druhý ročník čitateľskej súťaže o najkrajšiu záhradu sa práve začína! Pochváľte sa svojou záhradou, podeľte sa o svoju radosť z nej a inšpirujte iných.

Súťaž Moja záhrada 2022

Viete, čo je škoda? Ak sa vám podarilo vlastnými rukami vytvoriť zo záhrady krásne miesto plné rastlín a života, kde je zároveň naozaj dobre, je škoda, že ho zvyčajne vidí relatívne malý okruh rodiny a známych. Pochváľte sa aj iným, napríklad prostredníctvom našej súťaže, ktorá je otvorená moderným, vidieckym, tradičným aj permakultúrnym záhradám.

Podarilo sa vám vytvoriť v záhrade zaujímavé zákutia? Nafoťte ich a pošlite do súťaže. Zároveň tak súťažíte o atraktívne ceny. Odteraz až do konca septembra nám môžete e-mailom posielať fotky vašej záhrady. Zo zaslaných fotografií vyberieme každý mesiac štyri záhrady, pričom majiteľ každej záhrady, ktorú uverejníme v časopise, dostane od nás malý darček a postupuje do finále. Začiatkom októbra vyberieme z finalistov výhercu, ktorý získa hlavnú cenu! Súťaž tým ale nekončí, pokračuje na webe Zahrada.sk, kde budete môcť hlasovať za záhradu, ktorú považujete za najkrajšiu vy, a aj tá bude odmenená.

Záhrada Štitáre
V roku 2021 v čitateľskej súťaži o najkrajšiu záhradu vyhrala záhrada pani Alžbety zo Štitár.

Podmienky súťaže:

  1. Druhý ročník súťaže trvá od júla 2022 do 30. 9 2022.
  2. Nafoťte niekoľko zákutí svojej záhrady v období, keď je podľa vás najkrajšia.
  3. Fotky vo formáte .jpg a v počte od 3 do 6 kusov pošlite priamo e-mailom alebo cez úschovňu na adresu: najkrajsiazahrada@jaga.sk.
  4. Do e-mailu uveďte tieto údaje: meno, telefónne číslo, približná veľkosť záhrady a lokalita, kde sa záhrada nachádza (mesto, obec – stačí orientačne). K tomu nám dvomi až štyrmi vetami napíšte, čo máte na vašej záhrade najradšej a na čo ste najviac pyšní.
  5. Výsledky budú vyhlásené v čísle 9/2022 časopisu Záhrada Urob si sám a aj na webe Zahrada.sk.
  6. Záhrady, ktoré sa dostanú do finále, budú súťažiť ešte raz na webe Zahrada.sk, kde počas novembra o víťazovi rozhodnete priamo vy čitatelia.
  7. Odoslaním e-mailu vyjadrujete súhlas s podmienkami súťaže a súhlas so spracovaním údajov, súhlas so zverejnením fotiek v médiách a na sociálnych sieťach vydavateľstva Jaga. Vaše osobné údaje budú neverejné. V prípade uverejnenia fotky v časopise uvedieme iba krstné meno a lokalitu, približnú veľkosť záhrady, čo na nej máte najradšej a na čo ste najviac pyšní.
zvolen
Čitateľom webu Zahrada.sk sa v roku 2021 najviac páčila záhrada pani Ley zo Zvolena.

Čo môžete vyhrať?

Výhercu najkrajšej záhrady druhého ročníka súťaže spoznáme v decembrovom čísle časopisu Záhrada Urob si sám 2022. Získa hlavnú výhru – ubytovanie v dvojlôžkovej izbe pre 2 osoby na 1 noc v štvorhviezdičkovom hoteli Zochova chata.

DSC03008

Zochova chata začala písať svoju históriu už v roku 1933 a dnes hotel vyhľadávajú najmä milovníci výnimočného wellness oddychu a prvotriednej gastronómie. Táto oáza pokoja sa nachádza v nádhernom prostredí malokarpatských bukových lesov vo vinohradníckej obci Modra – na skok od Pezinka a iba 34 kilometrov od Bratislavy. Príďte aj vy zažiť nerušený relax a komfort v srdci prírody.

DSC02612

www.hotelzochovachata.sk

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Zaplňte prázdne hriadky! Dve plodiny, ktoré môžete vysievať počas celého júla Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri
Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Letný veniec z vlastnej záhrady: Postup, ktorý zvládnu aj začiatočníci Nenáročné, dlho a bohato kvitnúce, také sú rudbekie. Máte v záhrade týchto poslov leta? Vysoké teploty egrešom nesvedčia. Ako predchádzať mäknutiu a opadávaniu plodov? Vôňe majú vplyv na našu náladu, preto s nimi treba narábať citlivo. Ktoré aromatické rastliny si vybrať do záhrady? Plstnatosť listov viniča: Čo ju spôsobuje a ako jej predchádzať?