Využite silu kvetových esencií a pripravte si upokojujúcu bylinkovú masť

  • 27.05.2021

Vodné extrakty z kvetov a vňatí rastlín sú zázračnými substanciami, ktoré vyladia naše kozmetické produkty na jemné vibrácie ich rastlinnej duše.

Kvetové esencie

Na trhu je dnes niekoľko druhov kvetových esencií. Najstaršími sú Bachove kvetové esencie. Edward Bach v novodobej histórii priniesol metódu uvoľňovania jemných energií rastlín do nosnej substancie – vody. Bach dokázal, že vibrácie rastlín dokážu liečiť disharmónie duše i tela. Pôsobia na jemných energetických úrovniach, dotýkajú sa duchovných príčin ochorení, nie príznakov a povrchových prejavov chorôb.

Nádherné vysoké vibrácie určitých rastlín dokážu človeka svojimi kvalitami pozdvihnúť, dodať mu odvahu, silu, nádej, presvetlia jeho dušu a pomôžu mu odplaviť bolesti, trápenia, pochybnosti a zlyhania. V prírode platí zákon: pôsobenie vyššieho dvíha nízke. Dokonalé vibrácie rastlín takto prelaďujú naše energetické vyžarovanie. Veľmi nežným spôsobom sa nám prihovárajú a zoznamujú nás s našimi možnosťami, talentami, skrytými schopnosťami.

Z kozmetiky spravia liečivý prostriedok

Kvetové esencie pridané do kozmetických produktov zmenia vibráciu týchto výrobkov. Z jednoduchej kozmetiky spravia liečivý prostriedok. Nemajú žiadne negatívne vedľajšie účinky, môžu sa kombinovať s akýmikoľvek látkami. Používame ich podobne ako hydroláty, bylinkové nálevy, odvary a maceráty.

V koncentrovanej podobe sú konzervované malým množstvom alkoholu, čo nám nebude prekážať, pretože alkohol sa pri výrobe kozmetického produktu odparí. Používame len malé množstvá esencií. Ich kúzlo nespočíva v množstve, ale v koncentrácii.

Kvetové esencie

Upokojujúca bylinková masť

Budeme potrebovať:

  • 50 g levandule,
  • 50 g koreňa valeriány,
  • 250 ml mandľového oleja,
  • 30 g včelieho vosku,
  • 10 kvapiek Bachovej kvetovej esencie: Devätorník peniažtekovitý

Postup:

Vo vodnom kúpeli rozohrejeme olej, roztopíme vosk, pridáme rasltiny a povaríme 45 minút. Necháme odstáť do druhého dňa, potom znova roztopíme a prelejeme cez plátno do sklenenej nádoby. Pridáme Bachové esencie a nalejeme do čistých nádob.

 

Text: Iveta Henzelyová, www.bylinkovaskola.sk 
Foto: isifa/Shutterstock

Diskusie na tému článku