Základné pravidlá pestovania hortenzií

  • 29.04.2021

Hortenzie patria bez pochýb medzi najobľúbenejšie kry. Každého , kto má v záhrade tento opadavý ker, dokáže potešiť svojimi krásnymi kvetmi.

Či už obľubujete biele, ružové alebo modré hortenzie, je potrebné myslieť na to, že hortenzia je špecifická, hlavne čo sa týka nárokov na pH pôdy a dostatok živín. Práve správna kombinácia jednotlivých zložiek zabezpečí, aby hortenzia prosperovala.

AGRO KH Hortenzie

Pre doplnenie živín odporúčame použiť AGRO Kvapalné hnojivo na hortenzie, ktoré spĺňa špecifické požiadavky hortenzií a tým zabezpečí ich vitálny rast. Výsledkom je bohatá násada kvetov, ktorá poteší každého záhradkára. Viac informácií o tomto produkte sa dozviete na www.agrocs.sk .

 

Zdroj: PR článok AGRO CS Slovakia, a.s.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Zaplňte prázdne hriadky! Dve plodiny, ktoré môžete vysievať počas celého júla Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať?
Augustové práce v okrasnej záhrade: Zmladzujeme ľaliovky, rozsádzame kosatce, vysádzame prvé cibuľoviny Vysoké teploty egrešom nesvedčia. Ako predchádzať mäknutiu a opadávaniu plodov? Plstnatosť listov viniča: Čo ju spôsobuje a ako jej predchádzať? Aukuba: Nenáročná vždyzelená rastlina, ktorá rozžiari tienisté miesta v záhrade Nehľadajte štvorlístok: Ďatelina lúčna upravuje trávenie, pomáha pri reume i pri kašli Profík – hnojivo na čili papričky a papriky