Ako bojovať s černaním paradajok a paprík

  • 30.06.2021

Paradajky a papriky sa tešia veľkej obľube v mnohých záhradách. Niet sa čomu čudovať, pretože počasie ktoré je v našich zemepisných šírkach ponúka podmienky pre ich úspešné pestovanie. Vďaka ich bohatému využitiu si ich môžeme vychutnať pri raňajkách, na výrobu leča, alebo ako základ na pizzu.

Kristalon paradajka paprika

V niektorých častiach Slovenska už postupne odkvitajú a objavujú sa prvé plody, inde si na ich prvý zber budeme musieť počkať o čosi dlhšie. Nič to ale nemení na fakte, že pre bohatú a chutnú úrodu je potrebné sa o svoje paradajky a papriky príkladne starať. Dôležitým bodom starostlivosti je určite PRAVIDELNÁ zálievka, tá je hlavne počas horúcich dní ako zažívame v tomto období nesmierne dôležitá. Nemenej dôležité je hnojenie rastlín, či už sa rozhodnete používať kvapalné organicko-minerálne hnojivá , alebo obľúbené kryštalické hnojivá, podstatné je dopriať rastlinám správny pomer živín. Ideálne zloženie živín v hnojivách zabezpečí to, aby boli rastliny v správnej kondícii, dobre rástli, kvitli a zabezpečí bohatú násadu plodov.

Ak už paradajky alebo papriky pestujete niekoľko rokov, určite ste sa stretli s tým, že počas dozrievania plodov môže nastať neželaná komplikácia. Reč je o černaní plodov, ktoré tak strácajú nie len na kvalite, ale pri neriešení tohto problému môžeme takýmto spôsobom prísť o veľké množstvo svojej úrody.

Paradajky a paprika

Čo však dokáže spôsobiť problém s dozrievajúcimi plodmi? Nedostatok VÁPNIKA. Aby sme teda predišli problémom s černaním plodov paradajok a hnilobe špičiek paprík, odporúčame ho rastline dodávať preventívne, nie až po vzniku problému. A ako na to?

Aby sme tohto problému nemuseli obávať, existuje jednoduché a účinné riešenie. Pravidelným používaním hnojiva KRISTALON Zdravá paradajka a paprika, zabezpečíte rastlinám tú správnu starostlivosť. V čom sa ukrýva tajomstvo tohto obľúbeného hnojiva? KRISTALON Zdravá paradajka a paprika totiž obsahuje 2 zložky. Prvá hnojivová zložka zabezpečí , aby rastliny mali počas rastu, dostatok živín a dokázali sa udržať v správnej kondícii, vďaka čomu sa budete môcť tešiť z bohatej násady plodov.

Druhou zložkou je AKTÍVNY VÁPNIK, práve táto zložka zabezpečí , aby mala rastlina dostatok vápnika, čo prispeje k násade zdravých a chutných plodov.

Pravidelným používaním hnojiva KRISTALON Zdravá paradajka a paprika teda spájate hnojenie a prevenciu pred znehodnotením vašej úrody. Viac informácii o tomto produkte sa dozviete na www.kristalon.sk .

 

Zdroj: PR článok AGRO CS Slovakia, a.s.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Posedávali na plotoch, lietali po záhradách. Kam zmizli vrabce? Rastie vám v trávniku rebríček? Využite jeho liečivú silu!
Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Uvažujete nad kúpou africkej fialky? Pri kúpe si rastlinu dôkladne prezrite, na toto si treba dať pozor 7 najkrajších rastlín, ktoré zaujmú na vrchole leta Najlepší substrát pre africké fialky? Namiešajte si ho podľa skúsenej pestovateľky, ktorá pestuje vyše 200 kultivarov Ceropegia - krehká kráska, ktorá vnesie do interiéru závan romantiky Najnovší diel podcastu Záhrada sa venuje mesiacu august. Čo vás čaká v záhrade?