Júnové číslo časopisu Záhrada je už v predaji!

  • 13.05.2022

Čo v ňom nájdete? Množstvo praktických a aktuálnych rád a tipov do vašej záhrady, ale i tematické články, vďaka ktorým sa stanete nielen lepším záhradkárom, ale dopestujete i zdravšiu a bohatšiu úrodu.

101 rád pre bohatú úrodu

101 rad pre bohatu urodu 4 2022 1

Hlavnou témou júnového čísla je príprava bohatej úrody zeleniny, ovocia a byliniek. V článku 101 rád pre bohatú úrodu nájdete v abecednom poradí väčšinu bežne pestovaných úžitkových druhov s konkrétnymi radami, čo môžete urobiť v období rastu pre to, aby ste docielili maximum úrody, aj spolu s tipmi, ako ju využiť a spracovať.

Fazuľa

fazula 4 2022 1

Fazuľa v podobe jemných strukov alebo semien je zdravou súčasťou nášho jedálnička. Viete ju pestovať? V článku Fazuľa si oživíte alebo sa naučíte, ako na to a spoznáte aj jej choroby a škodce. Zároveň si môžete vybrať z ôsmich odrôd kríčkovej a popínavej fazule.

Letničky

letnicky 1

Záhrada bez letničiek? Taká snáď ani neexistuje. Článok Letničky predstavuje 22 krásnych druhov. Niektoré sú vhodné ako lem záhonov, iné sa pestujú na rez do kytíc, na sušenie alebo hlavne v kvetináčoch. Inšpirujte sa a zaplňte nimi svoje záhony.

Ekologicky proti „medvedíkovi“

ekologicky proti medvedikovi 1

Ničí vaše rastliny krtonôžka? Známy odborník na ekologické pestovanie, Zoltán Tamašek, v článku Ekologicky proti „medvedíkovi“ vysvetlí, ako s ním zatočiť bez chémie, s pomocou biologických prípravkov.

Voňavé rastliny

vonave rastliny 1

Okrem zaujímavých kvetov, ich farieb a tvarov, je vôňa ďalším elementom, pre ktorý môžete rastliny pestovať. V článku Voňavé rastliny spoznáte rôzne druhy vôní. A keďže napríklad levandule sú pre svoju vôňu notoricky známe, zoznámite sa s niekoľkými ďalšími, ktoré prevoňajú vašu záhradu.

Júnové číslo (04/2022) časopisu Záhrada nájdete v novinových stánkoch, v predajniach tlače, v obchodných reťazcoch a čerpacích staniciach (napr. Tesco, Billa, Lidl, Kaufland, Terno, Coop, Metro, OMV, Shell, Slovnaft). Môžete si ho tiež objednať elektronicky na www.jagastore.sk, www.predplatne.jaga.skalza.sk alebo floowie.com.

Využite aj limitovanú akciu a objednajte si predplatné časopisu s DARČEKOM!

Text a foto: redakcia

Tagy: jún | kvety | ovocie | zelenina

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká jarná súťaž - výhercovia Lunárny kalendár pre záhradkárov - máj Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku ÚKSÚP upozorňuje na nový tobomavírus (ToBRFV) napádajúci paradajky a papriku Májový sprievodca pestovaním: Pozrite sa, čo všetko ešte môžete vysievať Pestujete paradajky? Toto sú najčastejšie chyby a choroby, s ktorými sa môžete pri ich pestovaní stretnúť
Teplomilnú zeleninu vysádzame po "zamrznutých". Ako to urobiť správne a neskôr sa tešiť z úrody? 4 tipy, ako mať dobrú úrodu cukiet a patizónov Žlté autá a parapety. Prečo môže aj obyčajný peľ reagovať na magnet? Saturejka vám prekvapí svojou chuťou: Okrem kuchyne ju využijete aj pri liečení tráviacich problémov V máji záhrada prekvitá: Hviezdou mesiaca je orlíček, ale zaujmú aj tieto rastliny Je rozdiel v pestovaní klasickej a ázijskej hrušky?