Májové číslo Záhrada 3/2022 je v predaji od 8.4.2022

  • 08.04.2022

Nájdete ho v novinových stánkoch, v predajniach tlače, v obchodných reťazcoch a čerpacích staniciach (napr. Tesco, Billa, Lidl, Kaufland, Terno, Coop, Metro, OMV, Shell, Slovnaft). Môžete si ho tiež objednať elektronicky na www.jagastore.sk, www.predplatne.jaga.sk, alza.sk alebo floowie.com.

titulna foto2

Čo v ňom nájdete?

Množstvo praktických a aktuálnych rád a tipov do vašej záhrady, ale i tematické články, vďaka ktorým sa stanete nielen lepším záhradkárom, ale dopestujete i zdravšiu a bohatšiu úrodu.

Všetko o výsadbách

vsetko o vysadbach 3 2022 1

Hlavnou témou májového čísla sú výsadby. V článku Všetko o výsadbách sa dozviete alebo si zopakujete princípy májového vysádzania zeleninových priesad, okrasných a ovocných drevín, trvaliek a do kvetináčov vysádzaných letničiek.

Cukety a patizóny

cukety patizony 3 2022 1

Cukety a patizóny sú pestovateľsky nenáročné zeleniny, ktorých plody, najmä počas leta, nechýbajú snáď v žiadnej kuchyni. V článku Cukety a patizóny zistite, ako ich pestovať, kedy vysievať a sadiť a ktoré choroby ich najčastejšie napádajú. V pokoji domova si tiež môžete vybrať spomedzi 8 zaujímavých aj farebných odrôd, predstavených fotkou a krátkym textom.

10 krokov k úspešnému pestovaniu georgín

pestujeme georginy 3 2022 1

Krásne georgíny môžete pestovať v záhonoch aj v kvetináčoch. Ide o hľuznaté rastliny, ktoré ale u nás bohužiaľ neprezimujú. Ako ich sadiť, množiť a prezimovať, poradíme v obsiahlom článku 10 krokov k úspešnému pestovaniu georgín. Zároveň sa môžete pokochať 11 zaujímavými odrodami, ktoré sa dajú zakúpiť na Slovensku, prípadne v Českej republike.

Jahody bez chémie

jahody bez chemie 3 2022 1

Známy odborník na ekologické pestovanie, Zoltán Tamašek, v článku Jahody bez chémie vysvetlí, ako si doma dopestovať chutné jahody bez škodlivých rezíduí. Dnes už totiž existujú účinné prípravky, ktoré obsahujú buď prírodné výťažky alebo prospešné huby či baktérie, vďaka ktorým ostane porast jahôd zdravý a ovocie „čisté“.

Najkrajšie rastliny

najkrajsie rastliny 3 2022 2

Rozkvitnutý máj so sebou prináša veľké množstvo kvetov takmer všetkých možných tvarov a farieb. Inšpirujte sa našim výberom tých najkrajších májových rastlín, v článku Najkrajšie rastliny.

Využite aj limitovanú akciu a objednajte si predplatné časopisu s DARČEKOM!

Text a foto: redakcia

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - november 2022 Veľký sprievodca zimnými rezmi: Čo rezať v mimosezóne? Sezóna ešte nekončí. Čo sadiť a vysievať v novembri? Veľká vianočná súťaž o vianočné stromčeky Kedy vysádzať a ako prezimovať chryzantémy? Toto sú najdôležitejšie odporúčania pri ich pestovaní Súťaž Najkrajšia záhrada 2022: Vyhlásenie víťaza, ktorého vybrala odborná porota
Zdravie z prírody: 7 silných prírodných bojovníkov proti chrípke Silný a liečivý chren: Spoznajte vlastnosti tohto nenápadného koreňa Vyrobte si doma rastlinné terárium podľa vášho vkusu a lacno! Akým vždyzeleným krom možno nahradiť živý plot zo smreka? Nie sú to pavúky, hoci tak vyzerajú. Spoznajte neškodné kosce, ktoré sa dokážu naklonovať Ako pestovať a rezať pajazmín? Toto odporúča Martin Čurda