Pôdopokryvná zeleň vyplní aj nehostinné miesta. Takto jednoducho si ju vysadíte

  • 18.11.2020

V záhradách nájdeme aj problematické miesta. Často ide o plochy pod stromami alebo svahy, na ktorých nebývajú ideálne svetelné a vlhkostné podmienky.

Pôdopokryvná zeleň vyplní aj nehostinné miesta. Takto jednoducho si ju vysadíte

Starostlivosť o rastliny tu býva väčšinou komplikovaná. Aj napriek negatívam však tieto miesta môžu pôsobiť reprezentatívne.

Stačí sem vysadiť vhodnú pôdopokryvnú zeleň. Zvoliť si môžeme trvalky, listnaté alebo ihličnaté dreviny. Zakrátko po výsadbe sa rastliny zapoja, vytvoria súvislú zelenú plochu, kde nebude mať šancu rozrásť sa burina. V tomto prípade sme do polotieňa pod stromami vybrali valdštajnku (Waldsteinia ternata).

Výsadba krok za krokom

1. ÚPRAVA MIESTA

Príprava na výsadbu pôdopokryvnej zelene

Miesto výsadby dôkladne vyhrabeme, odburiníme, prekypríme do hĺbky aspoň 40 cm a urovnáme.

2. VYBRATIE

Výsadba pôdopokryvnej zelene

Do pripraveného záhona vysádzame sadenice s koreňovým balom, ktoré sme predtým zaliali.

3. VÝSADBA

Výsadba pôdopokryvnej zelene

Vysádzame v odporúčaných rozstupoch, vždy niekoľko kusov na jednu plôšku, aby vytvorili súvislý porast. Zalejeme.

 

 

Text a realizácia: Daniel Košťál
Foto: Miro Pochyba, isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Záhrada

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká jarná súťaž - výhercovia Lunárny kalendár pre záhradkárov - máj Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku Májový sprievodca pestovaním: Pozrite sa, čo všetko ešte môžete vysievať Pestujete paradajky? Toto sú najčastejšie chyby a choroby, s ktorými sa môžete pri ich pestovaní stretnúť Májové výsadby zeleninových priesad: Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa dočkali krásnej úrody
4 tipy, ako mať dobrú úrodu cukiet a patizónov Žlté autá a parapety. Prečo môže aj obyčajný peľ reagovať na magnet? Ekologicky proti „medvedíkovi“ Spoznajte najčastejšie choroby a škodce cukiet a patizónov Všetko, čo by ste mali vedieť skôr, ako sa pustíte do založenia trvalkového záhona Oživte balkón, terasu či dvor. Letničky môžete vysádzať i do kvetináčov