Profík – hnojivo na čili papričky a papriky

  • 08.08.2022

Výrobca Hoštických hnojív a substrátov Forestina predstavuje horúcu novinku, čisto prírodné hnojivo Profík na čili papričky a papriky, vhodné aj na biopestovanie.

hnojivo

Je vyrobené z rastlinných aminokyselín, tzv. vinázy (produkt získaný pri spracovaní melasy), morských rias a jemne mletého prírodného fosfátu. Obsahuje základné živiny, stopové prvky a ďalšie biologicky aktívne látky. K jeho prednostiam patrí, že stimuluje zakoreňovanie, pozitívne pôsobí na priebeh fotosyntézy a podporuje rast. Aktivuje pôdnu mikroflóru a zlepšuje biologickú aktivitu pôdy.

V čom sú prínosné morské riasy? Obsahuje široké spektrum biologicky aktívnych látok vrátane rastlinných hormónov zo skupiny auxinu a cytokinínu a okrem hlavných a vedľajších živín je zdrojom všetkých stopových prvkov, ktoré sú prítomné vo forme ľahko prijateľnej pre rastliny. 500 ml vystačí na 100 l zálievky.

Viac informácií nájdete na www.forestina.cz.

Zdroj: FORESTINA s.r.o.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Lunárny kalendár pre záhradkárov - september 2022 Veľký sprievodca jesenným rezom: S nožnicami sa teraz vyberte nielen za malinami a ružami, ale i za týmito rastlinami Praktické rady pre záhradkárov: 10 tipov rezu na konci sezóny Súťaž pre materské a základné školy: Vyhrajte ovocné stromy a kry, naučte deti milovať prírodu Ako sa starať o výraznú a zaujímavú antúriu? Toto je pri jej pestovaní kľúčové
Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Akými rastlinami vyplniť medzery medzi betónovými doskami chodníka? Vyskúšajte tieto Súťaž Najkrajšia záhrada 2022: Septembrový výber z vašich záhrad Včela medonosná možno nie je naším najdôležitejším opeľovačom. Poznáte tieto tvrdo pracujúce druhy? KVÍZ: Spríjemnite si sychravý jesenný deň a preverte si svoje vedomosti z oblasti rastlinnej ríše Rukola: Chutná v kuchyni, s množstvom vitamínov a minerálov, lieči srdce, kosti i pokožku