Tekuté prírodné hnojivá značky Humix®

 • 08.04.2022

Zoznámte sa s tekutými hnojivami značky Humix® na výživu záhradných plodín.

Tekuté prírodné hnojivá značky Humix®

Listové hnojivo Humix Univerzál

Špeciálne kvapalné hnojivo obsahuje humínové látky a mikroelementy určené na výživu záhradných plodín (pestovanie zeleniny, priesad, kvetov, viniča a ovocia). Po aplikácii na list zintenzívňuje výživu rastlín, aktívne podporuje rast koreňového systému a celej rastliny, takže zároveň zvyšuje a skvalitňuje úrodu. Pripravenou zálievkou podporíme tvorbu humusných látok, čím vytvoríme optimálnu pôdnu štruktúru.

Tekuté prírodné hnojivá značky Humix®

Po zasiatí a po presadení priesad sa odporúča zalievať zriedeným hnojivom Humix® Univerzál v pomere 50 ml hnojiva na 5 l vody, aby rastliny lepšie rástli a zakoreňovali sa. Táto dávka im navyše zabezpečí dostatok prvkov nevyhnutných na rast a zároveň aktívne podporí ich koreňovú sústavu. Hnojivo dostať v každej dobrej záhradkárskej predajni.

Výživa pre vinič Humix Bór

Špeciálne tekuté hnojivo HUMIX Bór kombinuje účinok bioaktívnych prírodných látok nevyhnutných pre výživu viniča hroznorodého so zastúpením bóru, makroživín a mikroelementov.

Tekuté prírodné hnojivá značky Humix®

Okrem výživy tiež zlepšuje prijímaciu kapacitu koreňov viniča pre minerálne živiny a stimuluje regeneráciu poškodených rastlinných pletív. Pozitívne vplýva aj na kvalitatívne parametre a to obsah cukru a kyselín v hroznách.

Používa sa vo viacerých fázach rastu viniča:

 1. Po vytvorení dostatočnej listovej plochy.
 2. Pred kvitnutím.
 3. Po odkvitnutí.
 4. V období intenzívneho rastu bobúľ.

Odporúčaný počet aplikácií je dva až trikrát počas vegetácie.

Aplikáciou hnojív značky HUMIX® dosiahneme:

 • Poskytneme rastlinám komplex makro- a mikroživín potrebných pre ich správny vývoj a rast.
 • Zintenzívňujeme výživu rastlín, čím dosiahneme vyššiu a kvalitnejšiu úrodu.
 • Podporíme rozvoj koreňového systému a jemného vlásnenia rastliny.
 • Zlepšíme rastlinám príjem základných živín z bežných umelých hnojív.
 • Zvýšime odolnosť rastlín pred hubovými ochoreniami a stresujúcimi zmenami klimatických podmienok.
 • Pri aplikácii na pôdu stimulujeme rast pôdnych baktérií a užitočných mikroorganizmov.

Zdroj: www.agrocultur.sk

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
 • Mesiac
 • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj 4 osvedčené tipy na veľkú úrodu fazule
Voľné miesto na hriadkach? Stále môžete vysievať týchto 10 plodín! Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby? Júl v okrasnej záhrade: Režeme levanduľu, rozmnožujeme vajgélie a staráme sa o ruže a hortenzie Prečo treba odstraňovať korene z hlavy viniča, ktorá je tesne nad pôdou? Orech čierny: Nedocenený strom s vysokou hodnotou, ktorý odolá aj vrtivke