Uhorky nakladačky – nové možnosti pestovania

  • 16.03.2022

Pestovanie uhoriek nakladačiek je jednoduchou záležitosťou a nové odolné odrody v spojení s možnosťou biologickej ochrany dnes umožňujú pestovanie i v oblastiach, ktoré doposiaľ neboli pre uhorky úplne typické.

Okurka nakl 1

Pre úspešnú úrodu aj v chladnejších stredných polohách volíme špeciálne partenokarpické odrody, ktoré poskytnú úrodu i bez opeľovačov – bez včiel, typicky najmä pri chladnejšom počasí. Tieto odrody sú navyše nehorké, takže ani pri rastovom strese sa nemusíme obávať horkých plodov a prerastené nakladačky skvelo využijeme na prípravu čerstvých šalátov.

Vďaka partenokarpii ich môžeme pestovať aj v uzavretých priestoroch v parenisku alebo nevykurovaných skleníkoch a fóliovníkoch na sieťach vertiko spôsobom. Nové odrody majú prirodzenú odolnosť/rezistenciu proti virózam a zvýšenú odolnosť proti plesni, ktorú možno podporiť biologickou ochranou.

uhorky moravoseed

Z vhodných odrôd odporúčame odolnejšie hruboostné odrody nakladačiek: ORFEUS F1, ZUZANA F1, ALHAMBRA

Hobby balenia MORAVOSEED CZ a.s. sa predávajú aj na Slovensku vo vybraných marketoch a e-shopoch (napr. sieť obchodov Merkury Market alebo e-shop www.koba-zahrada.sk)

Viac informácií o našej šľachtiteľskej práci a sortimente nájdeme na www.moravoseed.cz.

logo Moravoseed

Zdroj: PR text MORAVOSEED CZ a.s.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj 4 osvedčené tipy na veľkú úrodu fazule
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Voľné miesto na hriadkach? Stále môžete vysievať týchto 10 plodín! Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby? Prečo treba odstraňovať korene z hlavy viniča, ktorá je tesne nad pôdou? Júl v okrasnej záhrade: Režeme levanduľu, rozmnožujeme vajgélie a staráme sa o ruže a hortenzie