Najnovší diel podcastu Záhrada sa venuje mesiacu august. Čo vás čaká v záhrade?

  • 15.08.2022

Augustová epizóda podcastu Záhrada sa venuje záhradným činnostiam v tomto letnom mesiaci, ktorý charakterizuje vrchol úrody a môžeme teda povedať, že ide o obdobie spojené nielen s radosťou, ale aj s námahou. To, čo sme v predchádzajúcich mesiacoch zasiali, konečne žneme a spracovávame.

Monika Felixová, šéfredaktorka časopisu Urob si sám – Záhrada, vám okrem iného prezradí viac o paradajkách a paprikách – o spôsoboch ich spracovania a podelí sa aj o svoje obľúbené letné recepty. Pripomenieme si aj dva najšetrnejšie spôsoby spracovania úrody, ktoré súvisia so skúsenosťou z používania sušičiek na ovocie či prípravou domáceho ovocného čaju. Je tiež čas na obnovu jahodoviska a výsadbu jahôd z poplazov, viete ako na to? Neminuli sme ani tému zberu koreňovej zeleniny a okrasnej záhrady.

Zmeškali ste predchádzajúce epizódy? Nalaďte si ich pokojne aj teraz na YouTube alebo na streamovacej službe.

Prajeme príjemné počúvanie!

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Lunárny kalendár pre záhradkárov - október 2022 Veľký sprievodca jesenným rezom: S nožnicami sa teraz vyberte nielen za malinami a ružami, ale i za týmito rastlinami Praktické rady pre záhradkárov: 10 tipov rezu na konci sezóny Ako sa starať o výraznú a zaujímavú antúriu? Toto je pri jej pestovaní kľúčové Súťaž pre materské a základné školy: Hlasujte za školu a vyhrajte ročné predplatné zaujímavého časopisu
Lunárny kalendár pre záhradkárov - október 2022 Súťaž pre materské a základné školy: Hlasujte za školu a vyhrajte ročné predplatné zaujímavého časopisu Návšteva u čitateľky Betky: Na krásnu záhradu nepotrebujete tisíce eur, stačí čas, trpezlivosť a pracovitosť KVÍZ: Spríjemnite si sychravý jesenný deň a preverte si svoje vedomosti z oblasti rastlinnej ríše Rukola: Chutná v kuchyni, s množstvom vitamínov a minerálov, lieči srdce, kosti i pokožku Okrasné trávy sú útočiskom pre hmyz i drobné cicavce, ich semienka nasýtia vtáky. Máte ich už v záhrade?