Šalát môžeme vysádzať až do polovice októbra. Ako na to?

  • 27.09.2020

Dobrý deň, počula som, že šalát sa môže vysádzať aj na jeseň. Akú odrodu vybrať a do kedy sa môže vysádzať?

Šalát môžeme vysádzať až do polovice októbra. Ako na to?

Na jeseň (koncom septembra až do polovice októbra) vysádzame do sponu 25 × 30 cm priesady ozimného šalátu, aby sa do príchodu zimy stihli dobre zakoreniť, napríklad odrodu Humil. Priesady majú byť zdravé, dobre vyvinuté, s 5 až 6 listami.

Ak je suchá jeseň, porast zavlažíme. Pred príchodom skorých mrazov priesady prikryjeme netkanou textíliou. Tá ich ochráni pred vymŕzaním a zároveň prepustí dosť svetla.

Vaše otázky píšte na poradna@zahrada.sk . Do každého čísla časopisu Záhrada niekoľko z nich vyberieme a odpovieme.

 

 

Text: Ing. Anna Szabóová
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Záhrada

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Zaplňte prázdne hriadky! Dve plodiny, ktoré môžete vysievať počas celého júla Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať?
Augustové práce v okrasnej záhrade: Zmladzujeme ľaliovky, rozsádzame kosatce, vysádzame prvé cibuľoviny Úžitková záhrada v auguste: Vysievame, staráme sa o papriku, zavlažujeme Vysoké teploty egrešom nesvedčia. Ako predchádzať mäknutiu a opadávaniu plodov? Aukuba: Nenáročná vždyzelená rastlina, ktorá rozžiari tienisté miesta v záhrade Plstnatosť listov viniča: Čo ju spôsobuje a ako jej predchádzať? Nehľadajte štvorlístok: Ďatelina lúčna upravuje trávenie, pomáha pri reume i pri kašli