Telo si po zime zaslúži detox. Vyskúšajte kúru zo žihľavy s banánom a topinamburom

  • 07.04.2020

Radi by ste si prečistili organizmus pomocou žihľavy? Okrem čaju, ktorý nemusí chutiť každému, môžete skúsiť smoothie alebo koktail z mladých surových žihľavových listov, banánu a topinamburu. (Ak nemáte topinambur, nevadí, kľudne ho vynechajte.)

Telo si po zime zaslúži detox. Vyskúšajte kúru zo žihľavy s banánom a topinamburom

Intenzívna banánová chuť, jeho sladkosť a tiež i sladkosť topinambura „prebijú“ chuť pridanej bylinky. Takýmto jednoduchým fígľom tak žihľavu do tela ľahko dostanete.

Budete potrebovať:

Topinambur ošúpeme ako zemiaky, umyjeme a pokrájame. Banán tiež pokrájame, listy žihľavy dobre umyjeme. Všetko spolu vložíme do mixéra a prilejeme trochu vody. Rozmixujeme a smoothie je hotové.

Smoothie so žihľavou, banánom a topinamburom

Ak chcete chuť ešte vylepšiť a vytvoriť koktail, pridajte napríklad sušené sójové mlieko či tekuté mandľové alebo ryžové mlieko, podľa chuti.

Na zdravie!

Text a foto: Ing. Monika Králová

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Lunárny kalendár pre záhradkárov - október 2022 Praktické rady pre záhradkárov: 10 tipov rezu na konci sezóny Súťaž pre materské a základné školy: Hlasujte za školu a vyhrajte ročné predplatné zaujímavého časopisu Prečo zamiokulkas nerastie? Problém môže byť v kvetináči Návšteva u čitateľky Betky: Na krásnu záhradu nepotrebujete tisíce eur, stačí čas, trpezlivosť a pracovitosť
Keď jedna sezóna končí, nová začína: Toto vysievame a vysádzame teraz Prílišné hnojenie dusíkom ohrozuje naše zdravie. Je to pravda? Čím teda hnojiť? Kvasená zelenina je chutná a podporí našu imunitu. Spoznajte 3 jednoduché spôsoby fermentácie Viete, ktoré rastliny sú typické pre japonskú záhradu? Tieto odporúča Martin Čurda Na ktoré práce v úžitkovej záhrade teraz nezabudnúť? Tieto sú najdôležitejšie Október v okrasnej záhrade: Sadíme hľuzy cyklámenov, cibuľoviny a staráme sa o trávnik