Voda znamená život. Nielen pre rastliny, ale i pre nás

  • 04.01.2021

Liečivá sila vody a jej schopnosť uchovávať informácie bola známa odpradávna. Novým poznatkom je to, že tieto „skryté“ vlastnosti vody môžeme dnes vidieť.

Voda znamená život. Nielen pre rastliny, ale i pre nás

Informáciu prenášanú vodou môžeme vidieť vo forme obrázkov. Nie je to len zhluk molekúl, ale živá bytosť. Fotografie kryštálov zamrznutej vody nás učia, ako naše slová, emócie i myšlienky ovplyvňujú naše prostredie i nás samých.

Pozitívne vibrácie

Voda sa správa ako kvapalný magnetofón a dokáže prijímať, ukladať a odovzdávať elektromagnetické vibrácie. Molekuly vody majú kladný a záporný pól, a preto sa správajú ako magnety. Pripájajú sa k susedným molekulám a vytvárajú zhluky niekoľkých stoviek molekúl. Tieto zhluky sú veľmi citlivé štruktúry a sú senzitívne na vibrácie. To dáva vode schopnosť skladovať informácie.

Ľudské telo sa na 90 % skladá z vody. Naša „voda“ v tele si pamätá všetko, čo do nej vložíme. Ak sú naše myšlienky plné negativity a nenávisti, v celom našom telo koluje voda s touto vibráciou. Ničí bunky, spúšťa choroby, uberá nám zo síl i zo života. Vnútorný mier, harmónia, pokora a láska menia našu vibráciu, ktorú nesie voda, neraz spôsobuje aj zázračné uzdravenie.

Kruhy vo vode

Nedovoľte obličkám, aby vyschli

Orgán, ktorý je pod nadvládou vody, sú obličky. Pokladajú za najzložitejší orgán v celej čínskej medicíne. S každým orgánom majú viac funkčných vzťahov než akýkoľvek iný orgán. Predstavujú pôvod ohňa aj vody v tele, majú teda veľa paradoxných vlastností. Voda, čiže esencia obličiek (jin), je pre všetky jinové zložky organizmu dôležitá ako prameň pre celé povodie rieky. Preto sa o obličkách hovorí, že nesmú vyschnúť, že sú koreňom, ktorý nesmie byť preseknutý, alebo prameňom života, o ktorý sa musíme starať, aby nevyschol.

Sú zodpovedné za pevnosť našej konštitúcie, odolnosť a vytrvalosť. Sídli v nich vôľa, túžba po trvácnosti, tvorivosť, vynaliezavosť, sebanaplnenie, kontinuita. Ak je vôľa silná a obličky sú v poriadku, sme rozhodní, dômyselní, odvážni, veríme si, vieme sa objektívne zhodnotiť, myseľ je prenikavá, máme cit pre detail, nerozptyľujeme sa nadbytočnými, nepotrebnými a pominuteľnými vecami.

Rastliny vo vode

Voda v spojení s bylinkami a pozitívnym myslením je dokonalým liekom

Aby sme mali obličky stále v dobrej kondícii, musíme sa o vodu v našom tele starať. Mali by sme dávať pozor na to, čo pijeme, akým myšlienkam dávame priestor, ktoré emócie nás ovládajú, aké slová používame a čo robíme. Bylinky, ktoré nám pomôžu udržiavať obličky: zlatobyľ obyčajná, praslička roľná, breza previsnutá, ihlica tŕnistá, medvedica lekárska, žihľava dvojdomá, lipkavec syridlový, vres obyčajný, lopúch väčší, kapucínka väčšia a mnoho ďalších.

 

 

Text: Iveta Henzelyová, www.bylinkovaskola.sk 
Foto: isifa/Shutterstock

Tagy: bylinky | voda

Diskusie na tému článku