Rýchla večera: Brokolicový šalát s tuniakom

  • 22.02.2018

Brokolica je jedna z najzdravších zelenín. Je vhodná pri anémii, redukčnej diéte, znižuje hladinu cholesterolu a posilňuje imunitný systém. V surovom stave je doslova vitamínovou bombou. Pripravte si z nej túto chutnú večeru.

Rýchla večera: Brokolicový šalát s tuniakom

Suroviny:

200g brokolice,
2 stonky stonkového zeleru,
1ks červená cibuľa,
1-2ks tuniak v konzerve,
5-6 PL kyslej smotany,
1-2 ČL jablčný ocot,
mleté čierne korenie

Postup prípravy


Brokolicu nevaríme, surovú ju rozoberieme na drobné ružičky. Stonkový zeler a červenú cibuľu pokrájame na polmesiačiky a pridáme tuniaka. Ak nemáte radi stonkový zeler, je možné nahradiť ho bielou reďkovkou, alebo vodnicou.

V miske zmiešame pár lyžíc kyslej smotany s jablčným octom a mletým čiernym korením. Nalejeme na šalát, dobre premiešame a podávame. Dobrú chuť!

 

Text: Michaela Horbanová
Foto: isifa/Shutterstock

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Muchovník: Superpotravina s protirakovinovými účinkami a živý plot v jednom Posedávali na plotoch, lietali po záhradách. Kam zmizli vrabce?
Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Uvažujete nad kúpou africkej fialky? Pri kúpe si rastlinu dôkladne prezrite, na toto si treba dať pozor 7 najkrajších rastlín, ktoré zaujmú na vrchole leta Prečo v článkoch málokedy nájdem odporúčanie na vhodné pH pôdy pre rôzne rastliny? Najlepší substrát pre africké fialky? Namiešajte si ho podľa skúsenej pestovateľky, ktorá pestuje vyše 200 kultivarov Ceropegia - krehká kráska, ktorá vnesie do interiéru závan romantiky